733 494 931
biuro@mmatech.pl
czynne: pn-pt 9 00 - 17 00

Systemy alarmowe

Gdzie zastosować systemy alarmowe?

W dzisiejszych czasach alarm stał się jedną z podstawowych form zabezpieczenia obiektu przed włamaniem, napadem czy aktami wandalizmu i chuligaństwa. Obiektami w szczególny sposób narażonymi na te wszystkie zdarzenia są przede wszystkim nasze domy, firmy, mieszkania czyli wszystkie miejsca, w których przebywamy i te w których znajduje się nasz majątek.

Nasza oferta na systemy alarmowe zapewnia pełen przekrój urządzeń koniecznych dla zabezpieczenia firmy, domu czy tez innych obiektów. Nasze wieloletnie doświadczenie pozwala nam dobrać dla Państwa odpowiedni system alarmowy do domu, system alarmowy do firmy czy też system alarmowy do mieszkania. Przy projektowaniu zabezpieczenia zawsze kierujemy się głównie potrzebami Klienta z uwzględnieniem dogłębnej analizy istniejących zagrożeń.

Jak działają systemy alarmowe w biurze i domu?

System alarmowy działa na zasadzie stałej analizy chronionej przestrzeni za pomocą takich elementów jak:

 • czujnik alarmowy,
 • centrala alarmowa,
 • czujnik pir,
 • kontaktron ( czujnik magnetyczny),
 • czujnik wibracyjny,
 • czujnik dymu,
 • czujnik gazu,
 • czujnik czadu,
 • a jako wsparcie systemu - syrena alarmowa.

Ich zadaniem jest wykrycie i poinformowanie o zaistniałym niepowołanym zdarzeniu w zabezpieczonej strefie. Takim zdarzeniem może być intruz, ale też pojawienie się w obiekcie gazu lub dymu. Dodatkowym aspektem pozytywnym jaki dają systemy alarmowe w domu czy systemy alarmowe w biurze, alarm w magazynie czy też alarm w mieszkaniu jest jego oddziaływanie prewencyjne. Sama obecność instalacji i widoczna syrena alarmowa, według statystyk policji, znacząco zmniejsza ryzyko pojawienia się przestępcy, który wybiera najczęściej obiekty niezabezpieczone.

Rodzaje systemów alarmowych

Systemy alarmowe dzielimy na:

 • Systemy alarmowe wewnętrzne i zewnętrzne,
 • Systemy alarmowe przewodowe i bezprzewodowe,
 • Systemy alarmowe z powiadomieniem gsm na telefon właściciela i zdalnym zarządzaniem lub bez takiej możliwości,
 • Systemy alarmowe autonomiczne lub systemy alarmowe zintegrowane np. z nadajnikiem agencji ochrony.

Przykładowe zestawy systemów alarmowych

Nawet tanie systemy alarmowe można wykorzystać w firmie, domu czy innym obiekcie w którym konieczna jest ochrona majątku i osób. Nawet te niedrogie systemy zabezpieczeń są w stanie skutecznie odstraszać intruzów. Typowe polecane systemy alarmowe w firmie składają się z czujek i klawiatury zarządzającej oraz z centrali alarmowej.

Profesjonalne systemy alarmowe dla firm czy też rozbudowane systemy alarmowe w domu wyróżnia często różnorodność użytych elementów alarmujących o zdarzeniu, dodatkowo wydłużone zasilanie awaryjne, łączność bezprzewodowa ze stacją monitorującą, moduł GSM dla powiadomień i zdalnego zarządzania oraz zdolność do wykrywania pożarów bądź awarii infrastruktury. Wszystkie te elementy bardzo często są stosowane dla wykonania profesjonalnego systemu alarmowego w domu, mieszkaniu czy tez w każdym innym objętym ryzykiem obiekcie.

Skuteczny system alarmowy w firmie (biuro) mogą obejmować: 1x centrala alarmowa z akumulatorem i modułem GSM, 4x czujnik przewodowy typu magnetyczny kontaktron (3x okno, 1x drzwi), 2x czujniki ruchu typu pir ,1x czujnik dymu, 1x manipulator LCD. W wykończonym obiekcie w którym jest problem z położeniem okablowania można zainstalować taki system na podstawie tych samych urządzeń, ale w wersji bezprzewodowej.

Polecane systemy alarmowe w domu to te, które zabezpieczają wnętrze za pomocą czujników, a potencjalnych włamywaczy odstraszają wyraźnie widoczną syreną optyczno-akustyczną. Profesjonalne systemy alarmowe czy też w wydaniu jako luksusowe systemy alarmowe w domu ochronią dom wewnątrz, ale również i jego zewnętrzne otoczenie. Dodatkowo mogą być hybrydą łączącą system przewodowy z bezprzewodowym, a co za tym idzie mogą powstać z użyciem minimalnej ilości przewodów.

Nawet tanie systemy alarmowe w domu składające się z pojedynczego zintegrowanego z modułem gsm i syreną czujnika są wyjątkowo efektywną ekonomicznie inwestycją zapewniającą minimum koniecznego bezpieczeństwa.

Skuteczne systemy alarmowe w domu (budynek wolnostojący) mogą obejmować: 1x centrala alarmowa z akumulatorem i modułem GSM; 5x czujnik przewodowy magnetyczny kontaktron (2x drzwi, 3x okna na parterze), 2x czujnik ruchu, 2x czujnik dymu i gazu (1x kuchnia, 1x klatka schodowa), 2x programowalny manipulator (przy drzwiach wejściowych i na piętrze), zewnętrzny sygnalizator optyczno -akustyczny.

Cennik

Systemy alarmowe w firmie i w domu ceny mają zależne od złożoności systemu oraz rodzaju wykorzystanych elementów.Cennik systemów alarmowych w domu jest zróżnicowany również ze względu na to, czy chcemy chronić tylko sam dom, czy również jego otoczenie.

Przybliżony koszt montażu na istniejącym okablowaniu w cenach netto:

 • montaż, podłączenie i zaprogramowanie centrali alarmowej – od 300zł;
 • montaż i podłączenie manipulatora – od 100zł/szt.;
 • montaż i podłączenie czujki – od 50zł/szt.;
 • montaż i podłączenie sygnalizatora zewnętrznego – od 100zł/szt.;
 • uśredniony koszt systemu alarmowego w obiekcie wraz z montażem – ok 2000zł.

Koszt wykonania okablowania wycenia się indywidualnie po dokonaniu wizji lokalnej na obiekcie klienta i jest zależny od poziomu trudności i standardu wykonania. Okablowanie można wykonać podtynkowo, natynkowo lub z wykorzystaniem listew technicznych tzw. korytek lub rurek. Szacunkowy koszt okablowania wynosi – od 50 zł za jeden punkt systemu.

Usługa montażu i serwisu

Montaż systemu alarmowego do firmy i domu to zadanie, które nie jest proste i wymaga znajomości systemów oraz doświadczenia w ich odpowiednim zainstalowaniu i zaprogramowaniu. Muszą być zainstalowane w taki sposób, by nie generowały w przyszłości fałszywych alarmów oraz zbędnych, kosztownych interwencji ochrony. Instalacja, konfiguracja i uruchomienie systemu zajmuje minimum jeden dzień. Najbardziej pracochłonną i czasochłonną czynnością jest rozłożenie przewodów.

Szkolenie pracowników firmy lub domowników w zakresie użytkowania systemu wykonuje się zaraz po instalacji. Podstawowa gwarancja na elementy systemu trwa 2 lata. Przez cały ten czas jak i po zakończeniu okresu gwarancji macie Państwo zapewnioną pełną obsługę serwisową.

Dodatkowo przy skorzystaniu z dodatkowej umowy na konserwacje systemu alarmowego, której możliwość podpisania gwarantuje nasza firma, zyskujecie Państwo przyspieszony czas reakcji serwisu na zgłoszenia, sprzęt zastępczy na czas serwisu oraz wiele innych atutów, które taka umowa gwarantuje.

Jakość i funkcjonalność wszystkich proponowanych urządzeń bardzo chętnie zaprezentujemy Państwu w naszym salonie sprzedażowym gdzie nasz doświadczony doradca techniczno-handlowy odpowie na wszystkie Państwa dodatkowe pytania.

Gdzie działamy?

Nasza siedziba znajduje się w dzielnicy Bemowo, ale z powodzeniem obsługujemy klientów z dzielnic : Stare Babice, Nowe Babice, Blizne, Latchorzew, Koczargi, Łomianki , Klaudyn , Izabelin, Wola , Żoliborz, a także z dalszych dzielnic: Bielany, Mokotów, Ursynów, Piaseczno, Białołęka, Praga Północ i Południe, Śródmieście i Ochota.

Swoim zasięgiem obejmujemy całe województwo Mazowieckie, a duże kontrakty realizujemy na terenie całej Polski.

Napisz do nas

  MMA-TECH sklep

  ul. Powstańców Śląskich 124 paw 10

  01-466 Warszawa

  biuro@mmatech.pl
  733 494 931
  530 050 447
  czynne:
  pn-pt 9 00 - 17 00
  sb 9 00 - 14 00
  serwis 24h